Ahmet Kural Sıla’yı dövdü mü? Ahmet Kural Sıla’yı neden dövdü? Sıla’nın darp sonrası görüntüleri son hali nasıl?

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen şarkıcı Sıla basın mensuplarının karşısına çıkarak açıklamalarda bulundu.

İfade verme işleminin ardından adliye çıkışında basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Sıla Gençoğlu, “Bir hukuki sürecin içindeyiz. Çok fazla bir şey söylemek istemiyorum açıkçası. Zamanı gelince zaten konuşacağız. Savcılığa ifade vermeye geldim. Ahmet Kural’dan şikayetçiyim.” dedi.

AHMET KURAL SILA’YI NEDEN DÖVDÜ?

Avukatı Rezan Epözdemir ise daha önce İstanbul Aile Mahkemesi’nde koruma talebinde bulunduklarını belirterek, şunları söyledi: “Aile mahkemesi uygun gördü, fiziki şiddet nedeniyle ilgili kanun gereği başta uzaklaştırma olmak üzere koruma kararı verdi. Hak arama özgürlüğümüzü kullandık. Bununla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayetçi olduk. Başsavcılık makamı da Sıla Hanım’ın müşteki sıfatıyla ifadesine başvurdu. Evde yaşanan bir darp, cebir, psikolojik şiddet, hakaret ve tehdit eksenli bir soruşturma. Artık bundan sonra top yargıda.”

SILA’NIN DARP SONRASI GÖRÜNTÜLERİ SON HALİ NASIL?

Epözdemir, mahkemenin Ahmet Kural aleyhine dün itibariyle 3 aylık bir koruma kararı verdiğini ve bu kararın, “evden ve iş yerinden uzaklaştırma ile kitle iletişim araçlarıyla rahatsız etmeme” yönünde olduğunu da sözlerine ekledi.

Şarkıcı Sıla, daha önce şiddet yüzünden ayrıldığı Ahmet Kural ile tekrar barıştıktan sonra aynı gerekçeyle adliyenin yolunu tuttu.

Şarkıcı Sıla ile Ahmet Kural’ın aşkı magazin dünyasının en çok ilgilendiği konulardan biri olmuştu.

Daha sonra bu aşkın şiddet yüzünden bittiği iddiaları bir anda gündeme oturmuştu. Ancak son dönemde Sıla ile Ahmet Kural tekrar barıştı. Bu gelişmelerin ardından Ahmet Kural’dan tekrar şiddet gören Sıla ilişkiyi bitirdi. Bu defa uzaklaştırma kararı için adliyenin yolunu tutan Sıla, Ahmet Kural’dan şikayetçi oldu.

Eski sevgilisi Ahmet Kural tarafından şiddet gördüğü için mahkemeye başvuran ve Kural hakkında koruma kararı aldıran Sıla, Instagram hesabından açıklama yaptı.

“KADINI DARMADAĞIN EDEN BİR OLAYMIŞ”
Ataol Behramoğlu’nun şiirinden alıntı yaparak “Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var” diyen Sıla Gençoğlu şunları yazdı: “Merhaba, bazen cümleye başlamak çok zor olabiliyor. Galiba en doğrusu konuya direkt girmek.Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş.

“SUSMAMA KARARI ALDIM”
Bu ülkede bugüne kadar ne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp “Ben şiddete uğradım” diye bağırmak. Ama şunu da biliyorum ki ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiç bir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum.

“AŞKIN BUNUNLA İLGİSİ YOK”
Ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem, gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı da biliyorsunuzdur. Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok!”

Önceki İçerikSıla’nın son hali fotoğrafları hayranlarını üzdü
Sonraki İçerikÖztürk Yılmaz’dan Kılıçdaroğlu’na sert sözler