24 Haziran seçimlerinden sonra, Türkiye’ye iki önemli soru gelecek: Ekonomi ve bölgesel güvenlik. Seçimlerden önce dolar kullanılarak gerçekleştirilen ekonomik saldırılar, “istikrarsız bir siyasi ortam” ortaya çıkarsa ve belki de yıkım sürecinin ilk eylem noktası olacaksa, çok daha şiddetli bir seçim sonrası seçim olacaktır.

Çünkü seçim öncesinde ekonomik saldırıları yönlendiren ve kontrol edenlerle seçim dönemindeki muhalefetin sunduğu siyasi ve ekonomik söylem arasındaki paralellik artık gizlenemez. Bu ülke, bir bütün olarak, bu benzerliği sorgulamalı, bu paralel.

Gel, bu sorulara cevap verelim, neden?

Bu taraflar, bu cephelere şu soruyu sormalılar: “Neden bu konuda bir şey söylemiyorsunuz, neden tek bir projeniz yok, neden Türkiye’nin bir sonraki adımıyla ilgili tek bir hedefiniz yok, neden var? Son beş yıldır ciddi saldırılarla ülkemize çarpanlar tarafından onaylanacak söylemi tekrarlıyor, neden dışarıdan gelenleri rahatsız edecek tek bir kelime söylemiyorsunuz, neden ortak dayanışma çağrıları yapmıyorsunuz? Türkiye onlara karşı mı? ”

Ekonomik saldırılar yaşanıyor ve ellerinden geliyorlar: “Türkiye ekonomisi başarısız olacak, ülke zayıflayacak, yoksulluk çekecek” diyen herkes çok mutlu oldu, eğer bu olursa Başkan Recep Tayyip Erdoğan zayıflayacak, Türkiye’nin büyük yürüyüşleri olacak dur, ve eğer bu gerçekleşirse Batı artık Türkiye’den korkmayacak, ve sonra Batılı başkentler bize güç dağıtacak. ”

Erdoğan’a bir İsrailli gibi bakıyor… bir hastalıktır

Bazıları mutluluğunu gizleyemiyorlar ve bunu yaparken, ihanet olarak algılandığını bile bilmiyorlar. Erdoğan’ın İsrail algısı, Batı’nın Erdoğan’ı algılamasında Türkiye’nin düşmanları ya da Erdoğan’ın Müslüman dünyasını zorlamaya çalışanların algıları arasında hiçbir fark kalmadığını gördüğümüz nefret ve düşmanlık üzerine hareket ediyorlar. tarihin dışında.

Peki, bu nedir? Bir başkanlık yarışı mı? Türkiye’yi daha da geliştirmek için bir mücadele mi? Daha güçlü bir parlamento oluşturmak için daha fazla milletvekili güvence altına almak? 24 Haziran seçimleriyle demokrasi veya çok uluslu bir öfkenin sunumu çerçevesinde bir yarışma mı?

24 Haziran yerel direnişin zaferi olacak

Onların öfkesi, siyasal dili, önerileri, proje eksikliği, teröre yer açmaya yönelik gizli çabalar ve 30 yıl önce Türkiye’yi kurmaya ve birisine rehin olarak vermeyi amaçlayan ciddi bir endişe kaynağı.

Anavatan ekseni mücadelesi için hiçbirinde kararlılık görmüyoruz. Her zaman olumsuzdurlar ve her zaman yıkım / bölünme / zayıflama üzerine bir söylem paylaşırlar. Bu çabalar asla Türkçe değildir. Bu duruş, bu söylem ve bu öfke bu bölgeye ait değil. 24 Haziran sonuçları yerel duruşun zaferini kanıtladığında, bu ülke tarih üretmeye ve çok daha büyük adımlarla bir coğrafya inşa etmeye giriştiğinde, yaptıkları şeyler daha da öne çıkacak.

Bilmiyorlar, düşünmüyorlar, bakmıyorlar ve umursamıyorlar

Onlardan hiçbirinin bugün İtalya’da olup bitenleri bilmediği, düşünmediği, bakmadığı ya da önemsemediği, AB’nin bir hükümetin kurulmasını engellemeye çalıştığı, niçin bu ülkeyi vesayet altında tuttuğu ya da AB karşıtı olanın niçin gerisinde kaldığı hakkında emin değilim. ve seçimleri kazanan tarafların ABD karşıtı görüşleri. Eminim ki, hiçbiri İspanya’daki hükümetin neden kaldırıldığını, AB karşıtı ve ABD karşıtı duyguların neden Güney Avrupa’nın hızla yükseldiğini veya bu olay zincirinin yol açabileceğini ummuyor.

ABD ve İsrail’in Suriye üzerinden son savaşı durdurma, Kızıldeniz ve Basra Körfezi’ni kapsayan tüm bölgeye ateş açma ve bu planı çok yakında uygulamaya koyma planları hakkında hiçbir fikre sahip olmadıklarını biliyorum. ya da umurumda değil. Almanya’nın, Avrupa ülkelerinin neden ABD’ye karşı Çin ve Rusya’ya yönelişlerini değiştirdiklerini, İran’ın bunun tek nedeni olmayabileceğini, Batı ve Doğu Avrupa’da ABD karşıtı bir cephenin nasıl kurulduğunu, neden ABD’nin niçin böyle olduğunu düşünmüyorlar. dünya çapında yalnız bırakıldı ve neden İsrail gibi olmaya başladı.

Buffoonery, proje ve marjinal örgütsel akıl: Bunlar tehlikeler!

Vaftiz döneminde iken, Türkiye’den üç ila kırk yıl önce yaptığı açıklamaları destekliyorlar. Artık böyle bir dünyanın kalmadığını, büyük muhalefetteki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun etnik ve mezhepsel eksen marjinal örgütlenme bakış açısı ile yönetilemediğini, İYİ (İyi) Parti lideri Merak’ın bilmesi gerekiyor. Akşener, öfke ve öfke ile kamufle edilen çok uluslu bir proje görünümünden başka bir şey değildir ve artık bir CHP başkan adayı Muharrem İnce’nin artık “soytarığa” dönüşmüş yalanlarına karşılık gelen bir dünya ve artık bir Türkiye yoktur.

Şimdi 24 Haziran’ın ötesine bakmalıyız, bkz. Türkiye ve dünyanın yeni bir döneme girdiği, çok acımasız bir gösterinin başlayacağı, en güçlü kazananın gerçekleşeceği bir dünyanın ortaya çıktığı, “Türkiye’nin sorunları” aslında bölgesel ve dünya çapındaki sorunların yansımasıdır ve yalnızca güce yatırım yapmalı ve bu ülkeyi büyük güç kesintilerine karşı dirençli hale getirmeliyiz.

Erdoğan’ı devirmekten başka hiçbir şeyden söz etmiyorlar.

Kimsenin ifadeleri sadece Türkiye ile sınırlı değildir. Çünkü artık böyle bir dünya yok. Ulusal ve yerel ekseni güçlü tutmak aynı zamanda bölgesel ve küresel bir konudur ve mücadelenin en önemli noktasıdır. Bu ekseni yok etmeyi amaçlayan özel girişimler ve politikalar ile ittifaklar Türkiye ile sınırlı değil, “Türkiye’yi durdurma” planlarının bir parçası.

Türkiye’nin ve bölgenin 24 Haziran’dan sonra karşı karşıya kalacağı ekonomik ve güvenlik meseleleriyle ilgili olarak yalnızca Erdoğan’ı devirmeye odaklanan siyasi muhalefetin tek sözlü, umut verici veya gerçekçi bir ifadesini duymadım ya da okumamıştım. bir şey var, çünkü hiçbirinin olmadığını biliyorum.

Yerel ve yerel olmayanların gösterisi olacak

24 Haziran seçimleri Türkiye’yi yeniden şekillendirecek. Fakat aynı dönemde dünya yeniden şekilleniyor. Böyle bir zamanda, Türkiye’yi ve Tukey’i aşağıya sürükleyenleri aralarında geçenler arasındaki ortaklık tarihi.

Hiçbir şey sadece Türkiye ile sınırlı değildir. Yerel ve yerel olmayanların gösterimi bir gelecek sunacak. Yüzyılların doğru yerde bulunma sorumluluğu, ulus / yurt eksenine güç vermek ve ülkenin yeni çokuluslu saldırılara karşı direncini arttırmak bizi bekliyor.

Dünyayı ne kadar iyi değerlendirirseniz, Türkiye’de neler olup bittiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Ancak o zaman kimin nerede durduğunu, ne kadarının Türkiye’den geldiğini veya kimin pazarladığını yaptığını anlayacaksınız.

Önceki İçerik24 Haziran’da Kürtlerin tutumu ne olacak?
Sonraki İçerikKapitalizm ve demokrasi