CHP Sözcüsü Faik Öztrak, vatandaşın asgari ücretinin dolar ve euro karşılığı belirlenmesini isteyerek, “Asgari ücret en az 3 bin 100 liradan başlamalı” dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu.

“ASGARİ ÜCRET 3 BİN 100 LİRADAN BAŞLAMALI”

Sözcü Öztrak, asgari ücretin dolar ve euro karşılığı olarak belirlenmesi gerektiğini söyleyerek, “Buradan açık çağrı yapıyoruz; tıpkı vaka sayılarında olduğu gibi enflasyon rakamları da geriye doğru güncellenmelidir. Makyajlı enflasyon rakamlarıyla daha fazla kul hakkına girmeyin. Vatandaşın asgari ücretini de dolar ve euro karşılığı belirleyin. Asgari ücret en az 3 bin 100 liradan başlamalı” dedi.

ASGARİ ÜCRET KAMPANYASI

Diğer yandan, Öztrak’ın basın toplantısının ardından CHP, asgari ücretin 3 bin 100 TL olması için sosyal medyadan kampanya başlattı.

“Asgari Ücret Önerim” etiketi ile paylaşım yapan kullanıcılar kendi asgari ücret beklentilerini dile getirdi.

Kampanyaya destek veren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Asgari ücretin açlık sınırının altında olması kabul edilemez. Asgari ücret ile geçimini sağlamaya çalışan yurttaşlarımızın, insani yaşam koşullarına kavuşabilmesi için asgari ücretin en az 3100 TL olması ve asgari ücretin vergiden muaf olması gerekmektedir” paylaşımı yaptı.

“NEDEN BAĞIŞ TOPLADINIZ”

CHP’li Öztrak, hükümetin kendi milletine destek olmak yerine başka ülkelere destek verdiğini öne sürerek, “Esnafımızın, çiftçimizin, dar gelirli ailelerimizin bütçelerine destek olmak yerine 156 ülkenin ve 9 uluslararası kuruluşa destek vermekle övünüyorlar. Peki bizim bütçemizde başka ülkelere destek verecek imkan vardı da neden bu millete IBAN numarası gönderip, bağış topladınız? Neden 5 maskeyi bedava dağıtamadınız? 156 ülkeye destek, milletin bütçesine gelince köstek. Bu kadar mı bu millete yabancılaştınız?” diye konuştu.

Önceki İçerikİbrahim Tatlıses’in doğduğu ev müzeye dönüştürülecek
Sonraki İçerikAli Babacan’dan aşı açıklaması