Adana’da 14 yaşındaki kız çocuğuyla birlikte yaşayan adam küçük kızla evlendi. Hamile kalan talihsiz çocuğun ifadeleri şoke etti.

14 yaşındaki Suriyeli kız çocuğuyla birlikte yaşayan Suriyeli sanık, 19 yıl 9 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Adana’da 14 yaşındaki Suriyeli kız çocuğuyla aynı evde yaşayan Suriye uyruklu sanığa, çocuğun nitelikli cinsel istismarı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından 19 yıl 9 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz sanık Ömer Cerruh ile dini nikahla yaşadığı Suriyeli E.Ş. ve avukatları katıldı.

“SUÇ OLDUĞUNU BİLSEM EVLENMEZDİM”
Tercüman aracılığıyla savunması alınan Cerruh, E.Ş. ile 2,5 yıl önce Suriye’de dini nikahla evlendiklerini belirterek, “Ben 4 yıldır Türkiye’deyim. Suriye’ye gidip eşim ile evlenip tekrar döndüm. Bu yaşta birisiyle evlenmemin Türkiye’de suç olduğunu bilseydim evlenmezdim. Ben zaten Suriye’de evlendim. Suriye’de 14 yaşında evlenilebilir.” şeklinde savunma yaptı.

Cerruh’tan şikayetçi olmayan E.Ş. ise 2017’de imam nikahı yaparak evlendiklerini belirterek, “Eşim ile kendim ve ailemin rızasıyla evlendim. 5 aylık hamileyim.” dedi.

KIZ ÇOCUĞUNUN ANNESİ ŞİKAYETÇİ OLMADI
E.Ş’nin annesi Meryem Ş. de sanıktan şikayetçi olmadı.

Mahkeme savcısı esas hakkındaki mütalaasında, sanığın, mağduru cinsel amaçlı alıkoyduğu ve zincirleme olarak cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, sanık Cerruh’u çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçundan 16 yıl 8 ay, kişiyi hürriyetinden alıkoymadan da 3 yıl 1 ay 15 gün olmak üzere 19 yıl 9 ay 15 gün hapis cezasına mahkum etti.

OLAYIN GEÇMİŞİ
Suriye vatandaşı 14 yaşındaki E.Ş. hamile kalınca annesi Meryem ile Şubat 2017’de Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne gitmişti.

Yapılan muayenede E.Ş’nin 14-15 haftalık hamile olduğu belirlenmiş, hastane yetkilileri, hamile kızın yaşının küçük olması nedeniyle polise bilgi vermişti. Soruşturma sonunda E.Ş’nin dini nikahla birlikte yaşadığı Ömer Cerruh hakkında dava açılmıştı.

Önceki İçerikEngelli kıza istismar…
Sonraki İçerikNusret bir dizide daha rol aldı