Former Trump campaign manager Corey Lewandowski departs after appearing before the House Intelligence Committee on Capitol Hill in Washington, U.S., March 8, 2018. REUTERS/Joshua Roberts

T-Mobile US ( TMUS.O ) , personelin eski kampanya gibi bazı Başkan Donald Trump’un seçim ekibini içeren bir lobi firmasından Sprint Corp ( SN ) ile 26 milyar dolarlık birleşme teklifinde bulunduğunu belirtti. yönetici Corey Lewandowski.

T-Mobile geçen hafta yaptığı açıklamada, Lewandowski, 3 numaralı telsiz şirketine anlaşmanın zorlu bir düzenleme sürecinin önündeki savunmalarını desteklediği için anlaşma konusunda tavsiyelerde bulundu.

T-Mobile ABD, Nisan ayında Sprint’i, üçüncü ve dördüncü büyük ABD kablosuz taşıyıcılarını bir araya getirecek olan 26 milyar dolarlık hisse senedi satın alma konusunda anlaşma sağladı.

Lobicilik açıklama raporları T-Mobile’ın Eylül 2017’den bu yana 100.000.000 $ karşılığında Turnberry Solutions LLC’ye ödeme yaptığını gösteriyor. T-Mobile, geçen hafta Reuters’e yaptığı açıklamada, Turnberry’nin çalışmasının Sprint ile birleşme konusunda tavsiyelerde bulunduğunu söyledi.

T-Mobile, Lewandowski’nin “Turnberry” ile bağlantılı olduğunu ve T-Mobile’a, bekleyen işlem de dahil olmak üzere çeşitli konularda perspektif sunmuş olduğunu ekledi.

ABD Senatosu ile 20 Nisan’da yapılan lobi açıklama formlarına göre Turnberry, “telekomünikasyon konularında rehberlik ve danışmanlık” sağladığını ve diğer kurumların yanı sıra Beyaz Saray personeline de lobicilik yaptığını söyledi.

T-Mobile’ın Turnberry’den lobi faaliyeti kapsamında, Trump’ın birkaç eyaletteki kampanyasını yürüten Mike Rubino, Trump kampanyasının eski danışmanlarından Jason Osborne ve eski Trump kampanyasına yardımcı olan Ryan O’Dwyer’in de yer aldığını söyledi.

T-Mobile, Ağustos ayında Turnberry’yi işe aldığını söyledi. Ağustos ayı başlarında Bloomberg News, şirketin Sprint ile potansiyel bir birleşme hakkında görüşmelere yeniden başladığını bildirdi. Kasım ayında şirketler görüşmeleri iptal ettiklerini ve daha sonra yeniden başlattıklarını söyledi.

Trump’un ilk kampanya yöneticisi olan Lewandowski, geçen ay Başkan Yardımcısı Mike Pence’nin liderlik siyasi eylem komitesiyle birlikte rol aldı.

Lewandowski, yorum isteğine yanıt vermedi.

Lewandowski, 2016 yılında Trump kampanyasına liderlik eden yaklaşık altı aylık bir aradan sonra bir lobici ve politik danışman olarak çalıştı.

Federal Birleşme Komisyonu, birleşmenin kamu yararına olup olmadığını tespit etmeli, Adalet Bakanlığı ise birleşmenin rekabete zarar verip vermeyeceğini belirlemelidir.

Önceki İçerikTesla, menkul kıymetler dolandırıcılığı davalarını reddetmek istiyor
Sonraki İçerikUlusal Avustralya Bankası teknoloji kurbanı oldu