Kripto para dünyasının son günlerdeki en gözde coinlerinden biri olmayı başaran Venus (XVS) Coin Nedir? İşte XVS coin grafik analiz ve yorumları.

Türkiye’yi kasıp kavuran kripto para borsası yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Özellikle 2021 yılının ilk günlerinden itibaren yükselişe geçen Bitcoin’in ardından alt coinler de tüm hızıyla yükselişlerine devam ediyor.

Bu yükselen coinlerden bir tanesi de Venus (XVS) coin oldu. 2021 yılı ocak ayından itibaren her geçen gün değerini katlayan XVS coin en çok işlem yapılan coinlerden biri olmayı başardı. Peki Venus (XVS) Coin Nedir ? İşte detaylar.

VENUS (XVS) COİN NEDİR?

Venus (XVS) coin, Binance akıllı zinciri üzerinde oluşturulmuştur. Venus platformu, stablecoinler için merkezi olmayan borç alma ve borç verme platformudur. Venüs protokolü BEP-20 standardına sahiptir ve hızlı, güvenli, düşük maliyetli işlemler için Binance akıllı zincirini tercih etmişlerdir.

Venus protokolünde tutulan fonlar, söz konusu varlık için talebe göre faiz kazandırmaktadırlar. Varlıkları ödünç almak veya sabit değerli kripto para basmak için kullanabileceğiniz bu platformda XVS’lerinizi teminat olarak kullanabilirsiniz.

Venus, Swipe, USDC, USDT, BUSD, BNB, BTCB, ETH, LTC, XRP, LINK, FIL, BETH gibi kripto paraları desteklemektedir. Binance ekosistemi geliştikçe muhtemelen yeni kripto para birimleri eklenmesi olasıdır.

Binance akıllı zincir üzerinde inşa edilen merkezsiz finans öğeleri gittikçe genişlemektedir. Bu ekosistem dahilinde olan Venus, kullanıcılarına aynı zamanda soğuk cüzdanlarda kripto paranızı saklama imkanı da vermektedir.

VENUS (XVS) COİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Venus protokolünü kullanarak 1 dolara endeksli olan VAI kripto parasını basmanız mümkündür. Vtoken’ları basmak istediğiniz kripto paranın eş değerinde size Venus protokolünde para vermesi işlemidir. Vtokenlar protokol kullanılarak merkezi olmayan bir yapıya kavuşturulurlar.

Kripto paranızı teminat olarak gösterebileceğiniz bu kripto paralar, %50 teminat oranı ile size kredi şeklinde verilmektedir. Böylelikle kullanıcılar kripto paralarını bozdurmadan sadece ilgili kripto paranın faizini ödeyerek kripto para sahibi olabilmektedirler.

VENUS (XVS) COİN NEREDEN NASIL SATIN ALINIR?

Venus kripto parası, platformun yönetişim kripto parasıdır. Venus platformundaki bir çok karar yine XVS sahipleri tarafından verilmektedir. İşlevsel anlamda sorunlarını çözen bu kripto para, BSC yani Binance Smart Chain’de oluşturulmuştur.

Sahip olduğu ağ yapısı gereği karmaşık fakat ucuz işlem maliyetleri kullanıcıları bu platforma çekebilir.

2020 Ekim ayında piyasaya sürülen Venus Coin Fiyatı 3.56 dolardı. Fakat gün geçtikçe merkezsiz finansa olan ilgi arttı. İnsanların gün geçtikçe merkezsiz finans uygulamalarını tercih etmesi ile beraber bu tür platformların gelirleri de arttı. Hal böyle olunca bu da kripto para fiyatlarına yansıdı.

Venus (XVS) Coin Grafik Analiz Yorumlar için TIKLA!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz