Twitter’ın Almanya’da borsada işlem gören hisseleri, Cuma günü geç saatlerde ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabını kalıcı olarak askıya aldıktan sonraki ilk işlem gününde Pazartesi günü% 8’e kadar düştü.

Şirket, 88 milyondan fazla takipçiye sahip olan Trump’ın hesabının askıya alınmasının, Çarşamba günü ABD Kongre Binası’nın baskınını takiben daha fazla şiddet riskinden kaynaklandığını söyledi.

GMT saat 10: 11’de, sosyal medya firmasının ABD’de listelenen hisseleri de piyasa öncesi ticarette 47,94 dolardan% 6,8 düştü.

Twitter ilk kez bir devlet başkanını yasakladı ve ABD teknoloji devlerinin ifade özgürlüğü ve daha geniş anlamda demokrasi üzerindeki etkisi konusunda dünya çapında bir tartışmaya yol açtı.

Twitter’ın bilançosunun kendisi için, ABD başkanını yasaklama kararının ılımlı bir olumsuz etkisi olması bekleniyor.

Berstein analistleri konuyla ilgili bir notta, “Katılım erozyonu daha büyük bir soru olsa da, hafif bir kullanıcı düşüşü bekleyin,” diye yazdı.

Aşırı sağ gruplar, Parler, Gab, MeWe, Zello ve Telegram gibi dijital platformlarda güçlü bir çevrimiçi varlığını sürdürüyor ve ana akım sosyal medyadan ayrılabilir.

Kullanıcıları tarafından yüklenen içeriği daha fazla denetlemek isteyen Twitter ve diğerleri için ek maliyetler olabilir.

Berstein analistleri, “Artımlı moderasyon memnuniyetle karşılanabilir, ancak ucuz değildir ve Facebook’un halihazırda Twitter’ın iş gücünden (yaklaşık altı kat) daha büyük bir ılımlı ordusu çalıştırmasına fayda sağlayabilir” dedi.

Facebook Inc., Trump’ın hesabını en azından bu ayın sonundaki başkanlık döneminin sonuna kadar askıya aldı.

Önceki İçerikMuhafazakar sosyal ağ Parler
Sonraki İçerikGerçek Tetris efsanesi ve 7 kez dünya şampiyonu olan Jonas Neubauer’e veda