Önde gelen bir Türk savunma şirketi olan Havelsan, ileti adı verilen özgün ve güvenli bir mesajlaşma yazılımı geliştirdi.

Kurumsal iletişim için tasarlanan ileti, Havelsan’ın Pazar günü tweet attığı Whitebox Cryptography (WBC) ile geliştirilen ilk uygulama.

Havelsan’ın web sitesine göre “WBC Kütüphanesi ile ileti, yazılımdaki kişisel anahtarları koruyor ve bunların ele geçirilmesini engelliyor”.

“Bu özellik sayesinde ileti, güvenlik açısından diğer anlık ileti uygulamalarına göre bir adım önde.”

Uygulama, kurumsal iletişimde bilgi güvenliğini sağlar ve verileri üçüncü şahısların izinsiz girişlerine karşı korur.

Karşılıklı anlık mesajlaşma, güvenli sesli ve görüntülü aramalar, medya ve konum paylaşımı ve şirket içi kurulum ileti üzerinde mevcuttur.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, birçok kullanıcıyı yeni gizlilik kurallarını kabul etmeye zorladıktan sonra, çok sayıda insan akıllı telefonları için alternatifler aramaya başladı.

Türkiye’de onlarca binlerce sosyal medya paylaşımı paylaşıldı ve kullanıcıların BiP ve Dedi gibi yerel anlık mesajlaşma uygulamalarına yöneldiği görüldü.

WhatsApp’taki değişiklikler, kişisel verilerin Facebook şirketleriyle paylaşılmasını içerir ve uygulama, şartlar kabul edilmedikçe kullanılamaz.

Önceki İçerikBAE, Türkiye ile ilişkileri normalleştirmek istiyor
Sonraki İçerikTürk savunma sanayisi 2021’de siparişleri yerine getirmeye başladı