Türkiye pazarında nispeten yeni bir oyuncu olan Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, bu ayın sonuna kadar Türkiye’deki planlanan iki tesisinde üretime başlamak için personel işe alacağını açıkladı.

Türk gazetesi Dünya’nın Cumartesi günü bildirdiğine göre Oppo ve Tuzla Belediyesi Kariyer ve İstihdam Merkezi (TUZKAM), yaklaşık 200 prodüksiyon personeli için iş görüşmeleri için işbirliği yapıyor.

İki günlük görüşmelere yaklaşık 1.200 kişi katıldı ve 30 kişi işe alındı.

Oppo Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Gökçe Bulut, 200 üretim personeli işe alacaklarını ve bu ayın sonunda üretime başlayacaklarını söyledi.

Şirket, salgın nedeniyle çevrimiçi iş görüşmeleri gerçekleştirdi ve yüz yüze görüşmelerin ardından üretim hattı için nihai işe alım sürecini tamamladı.

Bulut, TUZKAM platformuyla iyi bir işbirliği sayesinde daha fazla adaya ulaşabileceklerini sözlerine ekledi.

Oppo’nun, biri İstanbul’un Tuzla ilçesinde, diğeri ise komşu Kocaeli ilinde olmak üzere Türkiye’deki iki tesisi, tüm imalat sürecini ve montajını gerçekleştirecek.

Başta Avrupa pazarına ihracat için olduğu kadar Türkiye için de seçilmiş modeller üretmeyi planlıyor.

2004 yılında Çin’in Dongguang şehrinde kurulan şirket, dünya çapında 40.000’den fazla kişiyi istihdam etmekte ve 300 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmıştır.

Önceki İçerikPekin, teknoloji devlerini tüketici kredisi verilerini paylaşmaya zorlayacak
Sonraki İçerikTürk doktorlar keşfettikleri hastalığa çare buldu