24 Nisan’da ilk bölümü ile ekrana gelecek olan Netflix Aşk 101 dizisi Osman kimdir gerçek adı ne fotoğrafları instagram hesabı ne işte detaylar…

Sosyal medya 24 Nisan’da Netflix’te yayımlanmaya başlayacak olan Aşk 101 dizisini konuşuyor. Türk yapımı gençlik dizisi olan Aşk 101 dizisinde rol alan Osman karakterinin LGBT’li eşcinsel olması sosyal medyayı ikiye böldü. Peki Netflix Aşk 101 dizisi Osman kimdir gerçek adı ne fotoğrafları kaç yaşında daha önce oynadığı diziler neler işte tüm detaylar…

Netflix bir dizisiyle daha gündeme gelmeyi başardı. Türk gençlik dizisi Aşk 101’in Netflix’te yayınlanacağı ve 8 bölümden oluşacağı açıklandı. Aşk 101’in yayın tarihi de belli olurken, dizi takipçileri oyuncu kadrosunu merak etmeye başladı.

DAHA BAŞLAMADAN TARTIŞILAN DİZİ AŞK 101

Ancak dizi daha başlamadan tartışmaları da beraberinde getirdi. Dizinin kadrosunda yer alan Selahattin Paşalı’nın canlandırdığı Osman karakterinin LGBT’li olması ve dizinin 24 Nisan günü yani Ramazan ayının ilk günü yayına başlaması sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. Bazı sosyal medya kullanıcıları bunun kasıtlı yapıldığını ifade ederken diğer kısım ise bunun tam aksini iddia ediyor. Özellikle karakterin isminin Osman olması ve dizinin Ramazan ayının ilk günü yayına başlaması tartışmaların ortaya çıkmasına neden oldu.

İŞTE O TEPKİLERDEN BAZILARI

 

Netflix’te yayınlanacak olan Aşk 101 dizisinin yayın tarihi belli oldu. 8 bölümden oluşan gençlik dizisinin yönetmenliğini Ahmet Katıksız üstlenirken, oyuncu kadrosunda Kubilay Aka, Kaan Urgancıoğlu ve Alina Boz gibi isimler yer alıyor. Peki Aşk 101 dizisi ne zaman başlıyor? Aşk 101 oyuncuları kimler?

AŞK 101 DİZİSİ OSMAN KİMDİR GERÇEK ADI NE

Netflix’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın ardından sosyal medyanın gündemi Aşk 101 dizisi oldu. 24 Nisan Cuma günü ilk bölümü ile ekrana gelecek olan dizinin oyuncu kadrosunda yer alan Selahattin Paşalı’nın canlandırdığı Osman karakterinin dizide LGBT’li bir birey olduğunun iddia edilmesi sosyal medyada tartışmalara neden oldu. Özellikte Twitter’da dizi ile ilgili pek çok hashtag açılırken Dizinin kasıtlı olarak Ramazan Ayının ilk günü yayına başlatıldığını ve yine kasıtlı olarak Osman adının kullanıldığı iddia edildi. Peki dizide Osman karakterini canlandıran Selahattin Paşalı kimdir?

Selahattin Paşalı, 2 Şubat 1990 yılında Bodrum’da doğmuştur. Craft Oyunculuk Atölyesi’nde oyunculuk eğitimi almış, ayrıca Budapeşte’de Sanat Yönetimi okumuştur. İlk oyunculuk deneyimini 2017 yılında yayınlanan Kalp Atışı dizisi ile yaşayan Selahattin Paşalı, şimdilerde Kanal D ekranlarında yayınlanan Leke dizisinde Arda Yenilmez karakterine hayat vermektedir. Selahattin Paşalı, 1.85 metre boyunda, 76 kilo ve Kova burcudur.

Selahattin Paşalı’nın rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Leke (Arda) (TV Dizisi)
2017 – Kalp Atışı (Alp) (TV Dizisi)

Selahattin Paşalı instagram hesabı TIKLA

AŞK 101 DİZİSİ KONUSU NE

1990’lar Türkiyesi’nde, dışlanmış bir grup genç, onlarla kalmak için sebebi olsun diye sevgili öğretmenlerini birine âşık etmek için el ele verir. Okula devam edebilmek için en sevdikleri öğretmenlerini okulda tutma konusunda plan yapan 17 yaşında bir grup asi genci odağına alan hikaye gençlerin aşkı keşfetme süreçlerini odağına alıyor. 1998 yılında geçecek olan dizide gençler, öğretmenlerini okula yeni gelen basketbol koçuna aşık etmek üzere işe koyulduklarında asıl kendileri aşkı keşfetmeye başlarlar ve bu yolculukta beraberken güçlü olduklarını, sevginin ise zorla var edilemeyeceğini fark ederler.

AŞK 101 FRAGMANI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Aşk 101 (Love 101), 8 bölümden oluşan Türk yapımı gençlik ve komedi dizisidir. Aşk 101’in yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız yer alırken, senaryosunu ise Meriç Acemi kaleme almıştır. Dizi, 24 Nisan 2020’de Netflix’te yayınlanmaya başlayacak.

AŞK 101 OYUNCULARI KİMLER

Kubilay Aka – Kerem
Kaan Urgancıoğlu – Kemal
Alina Boz – Eda
Pınar Deniz – Burcu
Mert Yazıcıoğlu – Sinan
Selahattin Paşalı – Osman
İpek Filiz Yazıcı – Işık
Bade İşçil –
Müfit Kayacan – Necdet

Önceki İçerikYeni Ulaştırma Bakanı kim oldu? Adil Karaismailoğlu kimdir nereli?
Sonraki İçerikOsman Eğin Hoca kim nereli? Osman Eğin Hoca Kitapları