Diriliş Osman’ın başrolü Burak Özçivit’in partneri belli oldu. Özçivit, tescilli güzel Aslıhan Karalar ile beraber rol alacak.

TRT 1 ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul’un devamı niteliğinde yayımlanacak olan Diriliş Osman’ın başrolü Burak Özçivit’e eşlik edecek olan isim belli oldu. Herkesin merakla beklediği diziye tescilli bir güzel de dahil oldu.

2017 Best Model of Turkey birincisi olan Aslıhan Karalar, yeni sezonda ekrana gelecek olan ‘Diriliş Osman’ dizisinin kadrosuna dahil oldu. Burak Özçivit’in partneri olan Karalar, dizide Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş yıllarında yaşamış bir İslam ilahiyatçısı Şeyh Edebali’nin kızı Malhun Hatun’a hayat verecek.

Tescilli güzel, Riva’da gerçekleşen provalarda at binme, kılıç kullanma ve ok atma eğitimleri de görüyor. Yapım için ayrıca tüm kadın oyuncuların, yemek pişirme dersi de aldığı öğrenildi. Oyuncular haftanın dört günü çiftliğe giderek, çekimler başlayana kadar çalışmaya devam edecek. Aslıhan Karalar, aynı zamanda rolü için tarih dersleri almaya başladı.

Öte yandan, Diriliş Osman dizisinde Osman Bey karakterini canlandıracak olan Burak Özçivit, yeni dizisi için imajını değiştirdi. Burak Özçivit’e Diriliş Osman’da Aslıhan Karalar eşlik edecek! Tescilli güzel kadroya katıldı.Sosyal medya hesabı Instagram’dan yeni imajıyla paylaştığı fotoğrafa yaklaşık 1 milyon beğeni geldi. Özçivit’in yeni imajı da hayranlarından tam not aldı.

Peki, Burak Özçivit’in partneri Aslıhan Karalar, kimdir Nereli?

Annesi Çanakkale, babası ise Ankaralı olan Aslıhan Karalar, 27 Nisan 1999 tarihinde dünyaya geldi. Bilkent Uluslararası Laboratuvar Lisesi’nde okuyan ve ortaokulda Fransızca öğrenen Aslıhan Karalar, Londra King’s College’da işletme okuyor. Burak Özçivit’e Diriliş Osman’da Aslıhan Karalar eşlik edecek! Tescilli güzel kadroya katıldı
Küçük yaşlardan bu yana piyona ve bale eğitimi aldı. Instagram adresinin aktif olarak kullanan Aslıhan Karalar’ın 19 bine yakın takipçisi bulunuyor.

Aslıhan Karalar, Instagram adresinden sık sık paylaşımlarda bulunuyor. Aslıhan Karalar, aynı zamanda 2017 Best Model of Turkey birinci oldu.

Aslıhan Karalar’ın ‘Diriliş Osman’da hayat vereceği Malhun Hatun kimdir?

Doğum tarihi tam bilinmemekle beraber, Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Gazi’nin 1280 yılında evlendiği ilk eşi ve ikinci padişah Orhan Gazi’nin annesidir. Ayrıca, İslam ilahiyatçısı ve din bilgini Şeyh Edebali’nin kızıdır.

İkinci Osmanlı padişahı Orhan Gazi’nin annesi ve Osman Gazi’in 1280 yılında evlendiği ilk eşidir. Adı Bala Hatun ve Rabia olarakta geçmektedir. Şeyh Edebali’nin terbiyesinde iyi bir öğrenim gören Bala Hatun’un Osman Bey ile evliliği sırasında Osman Bey’nin 20’li yaşlar civarında olduğu sanılmaktadır.

Osman Bey’in Malhun Hatun’dan kendisinden sonra tahta geçecek oğlu Şehzade Orhan doğmuştur. Yaşamının son yıllarını Bilecik’te yaşayan babası şeyh Edebali’nin yanında geçiren Malhun Hatun 1324’de Bilecik’te hayatını kaybetti. Türbesi, babasının tekkesi yanında bulunmaktadır.

Önceki İçerikErdoğan’dan ABD’ye sert sözler
Sonraki İçerikA Milli Takımımızın grubunda son durum