Ünlü ses sanatçısı Dilber Ay geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Dilber Ay kimdir Dilber Ay kaç yaşında?

Ses sanatçısı Dilber Ay, geçirdiği kalp krizi sonucu, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Akraba ziyareti nedeniyle Ankara’ya giden Sinema ve ses sanatçısı Dilber Ay, rahatsızlanarak saat 22.05’te ambulansla Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kalp krizi geçirdiği belirlenen sanatçı Ay’ı hayatta tutmak doktorlar, yaklaşık bir saat çaba sarfetti. Dilber Ay, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

DİLBER AY CENAZESİ NEREDE

Acil Servis Sorumlusu Dr. Kemal Günaydın, Dilber Ay’ın saat 22.05’te hastaneye geldiğini, yapılan tüm müdahalelere rağmen yanıt alamadıklarını ve saat 23.00’da hayatını kaybettiğini bildirdi. Sanatçı Dilber Ay’ın Düzce’de toprağa verileceği belirtildi.

DİLBER AY KİMDİR NEDEN ÖLDÜ?

Dilber Ay, 1 Ocak 1956’da Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinde Yörük ve Kürt bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Kahramanmaraş ilinde, ilkokul 3. sınıfa kadar okudu. Çok fakir bir aile çocuğu olmasına rağmen, ailesi ile birlikte Kahramanmaraş’ tan Ankara’ya göç etmiş ve oradan da Bolu-Düzce taraflarına yerleşmişlerdi.

Düzce’de okula devam edemeyip 13 yaşında babasından yaşlı bir adamla evlendirildi. Evlenmeden önce ise Düzce’ye güzel ses aramak için radyocular gelmişti. O zamanlar sesinin çok güzel olduğunu ispat etmek için radyoya hemen katıldı ve Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim türküsünü söyledi ve radyocuların düzenlediği güzel ses yarışmasını Dilber Ay birinci olarak kazandı.

İki çocuk annesi olduktan bir müddet sonra evlendiği kişiden ayrıldı. Radyoda tanındıktan sonra 60 albümü oldu. Almanya’da iki kere hapis yattı. Flash TV’nin Kadere Mahkumlar adlı programın sunuculuğunu yapmaktadır.

DİLBER AY EŞİ KİM ÇOCUKLARI VAR MI?

Güçlü sesinin yanı sıra son günlerde oyunculuk performansı ile de konuşulan Dilber Ay aslen Kahramanmaraşlı ve 63 yaşında. Aşiret kızı olan Dilber Ay ilk evliliğini 13 yaşındayken zorla yaptı ve 2 çocuğu oldu. Daha sonra Almanya’ya giden Dilber Ay, 1988 yılında İbrahim Karakaş ile evlendi. İbrahim Karakaş kimdir, kaç yaşında ne iş yapıyor?

Kendine has tarzı ve güçlü sesi ile çok sevilen isimlerden biri olan Dilber Ay’ın özel hayatı her dönem merak merak konusu oldu. Aşiret kızı olan Dilber Ay aslen Kahramanmaraşlı ve 63 yaşında. Daha önce henüz 13 yaşındayken babası tarafından zorla yaşlı bir adamla evlendirilen Dilber Ay’ın 2 çocuğu oldu. Dilber Ay’ın 25 tane torunu var. Daha sonra 1998 yılında Almanya’da İbrahim Karakaç ile evlendi aralarındaki 12 yaş fark hiç sorun olmadı. Peki kimdir Dilber Ay’ın eşi, kaç yaşında, ne iş yapıyor?

DİLBER AY KİMDİR: Türk halk müziği sanatçısı, söz yazarı ve sunucu Dilber Ay, 1 Ocak 1956’da Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinde dünyaya geldi.

Kureyşan aşiretine bağlı olan bir aileden gelen Dilber Ay, ilkokul 3. sınıfa kadar okudu. Ailesi ile birlikte Kahramanmaraş’tan önce Ankara’ya, oradan da Bolu-Düzce taraflarına göç ederek yerleşti. Düzce’de okula devam edemeyip 13 yaşında iken yaşlı bir adamla evlendirildi.

Evlenmeden önce Düzce’ye güzel ses aramak için radyocular gelmişti. 1969’da TRT Radyosu’nun düzenlediği yarışmada Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim türküsünü söyledi ve düzenlenen güzel ses yarışmasında birinci oldu.

İki çocuk annesi olduktan bir müddet sonra evlendiği kişiden ayrıldı. Radyoda tanındıktan sonra 24 albümü oldu. Almanya’da iki kere hapis yattı. 1998 yılında Almanya’da iken İbrahim Karakaş ile evlendi.

Önceki İçerikJosef Sural kimdir? Josef Sural öldü mü kaç yaşında nereli son hali
Sonraki İçerikMudanya Sahili Suriyelilere yasaklandı