Binali Yıldırım’dan ilk açıklama

0
14

“YSK mazbatayı kime verirse başkan o olacak” diyen Binali Yıldırım, “Yaklaşık olarak 25 bin civarında rakip aday Ekrem İmamoğlu, bizden daha fazla oy almış gözüküyor” dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda 31 Mart Yerel Seçimleri’ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“14 SANDIK DAHA SAYILACAK”
“Seçimleri yaptık ülkemize ve İstanbul’umuza hayırlı olsun. İstanbul için henüz sayım devam ediyor. Şu an itibarıyla 14 sandık daha sayılacak.

“FARK 25 BİN”
Yaklaşık olarak 25 bin civarında rakip aday Ekrem İmamoğlu, bizden daha fazla oy almış gözüküyor. 319 bin 500 iptal oy var aradaki fark 25 bin. 10 katından fazla iptal oylar aradaki farkın 10 katından fazla gözüküyor. Yapılan bazı usulsüzlükler hatalı girişler var.

YSK mazbatayı kime verirse başkan o olacak, biz tebrik etmesini biliriz. Sürecin de devam ettiğini söylemekte fayda var.

“SONUCU ÇOK DEĞİŞTİREBİLİR”
İmamoğlu 2014’ü örnek veriyor ama bir şeyi eksik bırakıyor; 2014 seçiminde iptal oylar 440 bin aradaki fark 660 bindi. Burada iptal oylar aradaki farkın 10,5 katı. Bu sonucu çok değiştirebilir. 31 bin 136 sandık var her sandıkta 1 tane oy yanlış yazılmış olsa bu 31 bin 136 eder ki bu da aradaki farktan daha fazla.

“İSTANBUL HALKININ TAKDİRİDİR”
İstanbul halkına teşekkür ediyorum, kazanan kim olursa olsun çok güzel bir seçim kampanyası geçirdik. İstanbullular bizi can kulağıyla dinlediler bize güvendiler. Teşkilatımız Cumhur İttifakı olarak AK Parti MHP il başkanlarımı,z kadın kollarımız, gençlik kollarımız yine MHP’nin il teşkilatı ülkü ocakları canla başla çalıştık bu süreci tamamladık. İstanbul halkının takdiridir.”

CEVAP VER