Orhan Gencebay ile yaşanan tartışma sonrası MESAM’dan ayrılan Arif Sağ ve ekibi yeniden MESAM üyeliğine döndü.

Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) Olağanüstü Genel Kurulu toplandı. Dün ihraç edilen Arif Sağ, Cahit Berkay, Ali Haydar Timisi ve diğer üyeler, oylama sonucu üyeliğe dönerek oy kullanma hakkı elde etti.

MESAM Olağanüstü Genel Kurulu’nda Kayyum Başkanı Coşkun Sabah, divan seçilmeden önce konuşma yaptı. Üyeler, Sabah’ın divan seçimi öncesindeki konuşmasının usule uygun olmadığını belirterek tepki gösterdi.

Divana seçilen üyeler, kayyumun ihraç üyelerin geri alınabilmesi yönünde yönerge verdi. Yönerge yüzde 62 oyla kabul edildi.

MESAM Genel Kurulu’nda Arif Sağ, Cahit Berkay ve Ali Haydar Timisi ve ihraç edilen diğer üyeler, yeniden Divan Kurulu üyeliğine seçildi. Böylece Sağ ve ekibi, yeniden oy kullanma hakkını aldı.

Karar sonrası Arif Sağ’ın oğlu Tolga Sağ, twitter hesabından yayınladığı mesajda, “MESAM Genel Kurulu, tarihi görevini müthiş bir birliktelik ruhuyla yerine getirdi. Arif Sağ ve ekibi tekrar üyeliğe alındılar ve alkışlarla salona girdiler” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Milliyet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz