Bedelli askerlik hizmeti ve dövizle askerlik hizmeti kapsamında Milli Savunma Bakanlığının kısmi ihtiyaçlarının karşılanması görüşmeleri, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanlığı’nca başladı.

TBMM Milli Savunma Komisyonu, AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın başkanlığında toplandı.

Ahmet Aydın, Milli Savunma Bakanlığının bir kısım ihtiyaçlarının karşılanmasına ve bedelli askerlik hizmeti ile dövizle askerlik hizmetine ilişkin vatandaşların beklentilerinin giderilmesine yönelik düzenlemeyi gözden geçireceklerini aktardı.

Askerlik hizmeti kapsamında 2 başlık ele alındı
Başkan Aydın, Askeralma Kanunu’nun yürürlüğe girdiği tarihten bugüne kadar geçen 3 yıllık sürede vatandaşların askerlik hizmeti ile ilgili 2 konuda yoğun talep ve beklentilerin olduğunun gözlemlendiğini, bunların ilkinin yoklama kaçağı, saklı veya bakaya olan yükümlülerin bedelli askerlik hizmetinden yararlanabilmelerine imkan sağlanması olduğunu vurguladı.

“Yoklama kaçağı ve bakaya miktarının azaltılması, toplumsal rahatlamaya büyük katkı sağlayacak”
Yoklama kaçağı ve bakaya sayısının oldukça fazla olduğunu belitren Ahmet Aydın,”Bugün itibarıyla sayıları 550 bin civarında olan yoklama kaçağı ve bakayaların bu beklentilerin karşılanması, yoklama kaçağı ve bakaya miktarının azaltılmasının yanında toplumsal rahatlamaya büyük katkısı olacağı değerlendirilmektedir.” dedi.

Önceki İçerik2022 TUS yerleştirme sonuçları açıklandı
Sonraki İçerikBayraktar AKINCI bir irtifa rekoru daha kırdı