İstanbul Kağıthane’de tartıştığı eşine sokak ortasında şiddet uygulayan Mehmet T.’yi çevredekiler müdahale ederek feci şekilde dövdü.

O anlar bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Mehmet T., çıkarıldığı savcılıkça serbest bırakıldı. ‘Yaralama’ ve ‘Tehdit’ suçlarından savcılığa getirilen Mehmet T.’nin ‘Elimdeki rulo halindeki kağıtlarla vurdum’ dediği öğrenildi.

Güvenlik kamerasına yansıyan olay Kağıthane Merkez Mahallesi’nde saat 11.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre boşanma aşamasında olan Mehmet T. ile eşi Nevin T. İstanbul Adalet Sarayı’ndaki duruşmadan dönerken cadde ortasında tartışmaya başladı. Mehmet T. yere düşürdüğü eşine bir süre sonra elindeki rulo halindeki kağıtlarla vurmaya başladı. Kadına şiddet devam ederken çevredekiler harekete geçti.

Kağıthane’de sokak ortasında dayak yiyen kadını kocasından kurtaran kahraman adam, yaşananları anlattı.

İstanbul’un Kağıthane ilçesinde dün yaşanan olayda, Kocası Mehmet T.’nin şiddetine maruz kalan Nevin T.’nin yardımına koşan Kağıthane Belediyesi temizlik işçileri Emre Derebaşı ve Yunus Emre Bilgili o anlarla ilgili açıklama yaptı.

Emre Derebaşı ve Yunus Emre Bilgili

“İÇİMDEN GELEN SESİ DİNLENDİM, KOŞTUM”
Karısını döven adam koşarak kafa atan Emre Derebaşı, “Görevim olan bölgenin kontrolünü yaparken kadının çığlık seslerini duydum. Sese doğru baktığımda şahsın elindeki cisimle -Ben onu ilk başta sopa zannettim- kadına vurduğunu gördüm. Dolayısıyla ben de kendi içimden gelen sesi dinleyerek yardıma koştum. Vurduğunda kadının düştüğünü gördüm. Bir insan başka birisine ancak sopayla vurursa düşer.” dedi.

“BEN DÖVMEDİM, KARIM KENDİNİ YERE ATTI”
Karısını döven adamın serbest bırakılmasına tepki gösteren Yunus Emre Bilgili ise şöyle konuştu: “Benim bayanın olduğu kısma arkam dönüktü. Ben döndüğümde tam o anda adam kadının suratına vurunca biz koştuk. Önce polisler Mehmet T.’yi götürdüler. Daha sonra da bizim ifadelerimize başvurdular. Adam serbest kaldı. En çok zoruma o gitti. Bizden şikayetçi olmuş. ‘Ben karımı dövmedim, karım kendini yere attı, o adamlar da durduk yere beni dövdü’ demiş.”

Önceki İçerik14 FETÖ terör zanlısı için karar
Sonraki İçerikSuriyeliler bayram için ülkelerine dönmeye başladı