Furkan Özçelik kimdir? Nereli mesleği ne kaç yaşında ne mezunu – TV8

0
548
TV8 Ramazan Programı Aklımdaki Sorular’ın sunucularında olan Furkan Özçelik kimdir? Nereli mesleği ne kaç yaşında ne mezunu?

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Ramazan Programları da ekranlardaki yerini almaya başladı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da TV8 Ekranlarında yayımlanan Emre Dorman’la Aklımdaki Sorular programı en çok seyredilen Ramazan programlarından biri olmayı başardı. Programın bu seneki yayınında Emre Dorman’ın yanı sıra Furkan Özçelik de Emre Dorman ile birlikte programı sunmaya başladı. Peki Furkan Özçelik kimdir? Aslen Nereli mesleği ne kaç yaşında ne mezunu evli mi? İşte Furkan Özçelik hakkında bilinmeyenler…

FURKAN ÖZÇELİK KİMDİR NERELİ NE MEZUNU?

1996 Yılında İstanbul’da dünyaya gelen 26 yaşındadır. Furkan Özçelik, ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı.

İstanbul’da Yaşar Acar Fen Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandı. Bu bölümden mezun olduktan sonra “Din, Bilim, Felsefe ve Teknoloji” alanlarında kendini yetiştirmeye çalıştı.

Furkan Özçelik Twitter Hesabı TIKLA!
Furkan Özçelik Instagram Hesabı TIKLA!

EMRE DORMAN KİMDİR? EVLİ Mİ EŞİ KİM?

23 Mart 1979 tarihinde İstanbul’da doğdu. Fatih Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde Temel İslâm Bilimleri/Kelâm konulu çalışmasıyla 2004 yılında Yüksek Lisansını, 2009 yılında ise doktorasını yaptı. Yüksek Lisans Tezi: Tanrı’nın Varlığının Kanıtlanmasında Kullanılan Modern Deliller: İnsancı İlke Örneği

EMRE DORMAN ESERLERİ KİTAPLARI

Dini Konularda Kendini Kandırmanın 40 Yolu İstanbul Yayınevi, İstanbul 2013

Duanız Olmasa Ne Öneminiz Var?, İstanbul Yayınevi, İstanbul 2013

People Are Asleep The Wake Up When They Die, İstanbul Yayınevi, 2012.

İnsanlar Uyurlar Ölünce Uyanırlar, İstanbul Yayınevi, İstanbul 2011.

Kur’an-ı Kerim’deki Temel Emirler ve Yasaklar, İstanbul Yayınevi, İstanbul 2011.

Modern Bilim: “Tanrı Var”, İstanbul Yayınevi, İstanbul 2011.

EMRE DORMAN AKADEMİK KARİYERİ

Teoloji, Felsefe, Din Felsefesi, İslâm Felsefesi, Din-Bilim İlişkisi. Yrd. Doç. Dr. Emre Dorman Fatih Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ekonomi bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra (2002) Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Kelam bilim dalında “Tanrı’nın Varlığının Kanıtlanmasında Kullanılan Modern Deliller: İnsancı İlke Örneği” başlıklı tezi ile yüksek lisans eğitimini (2004), “Deizm ve Eleştirisi: Tarihsel ve Teolojik Bir Yaklaşım” başlıklı tezi ile de doktora eğitimini (2009) tamamladı. Emre Dorman, Felsefeye Giriş, Felsefe Tarihi ve Bilim Felsefesi dersleri vermekte, teoloji, felsefe ve din-bilim ilişkisi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

CEVAP VER