Ramazan Ayı’nın gelmesiyle birlikte TV8 ekranlarında yayımlanmaya başlayan Emre Dorman’la Aklımdaki Soruların başarılı sunucusu Emre Dorman evli mi Eşi kim? Kaç yaşında?

Bu yıl Birün Aktaş’ın da dahil olduğu TV8 ekranlarında yayımlanan Emre Dorman’la Aklımdaki Sorular programı Ramazan Ayı’nda en çok izlenen programlar arasındaki yerini aldı. Peki Programın başarılı sunucu Emre Dorman kimdir? Emre Dorman Evli mi Eşi Kim? İşte detaylar…

Son yıllarda ekranda sıklıkla görmeye başladığımı Emre Dorman, yaptığı yorum ve görüşleri nedeniyle belli bir kesim tarafından eleştirilse de, söylediklerini doğru bulan bir kesimi de kazanmayı başardı. Son yıllarda internette en çok aranan isimlerinden biri olan Emre Dorman kimdir? İşte ünlü ismin biyografisi…

EMRE DORMAN KİMDİR? EVLİ Mİ?

Emre Dorman, Acıbadem Üniversitesi’nde öğretim üyesidir. Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Temel İslâm Bilimleri Kelâm Bilim Dalı’nda hazırladığı Tanrı’nın Varlığının Kanıtlanmasında Kullanılan Modern Deliller: İnsancı İlke Örneği başlıklı tezi ile yüksek lisans, Deizm ve Eleştirisi: Tarihsel ve Teolojik Bir Yaklaşım başlıklı tezi ile de doktora çalışmasını tamamladı. Felsefe ve Din Bilimleri alanında doçent oldu.

Emre Dorman, Acıbadem Üniversitesi’nde Felsefeye Giriş, Din Felsefesi ve İslam Felsefesi, Bahçeşehir Üniversitesi’nde ise İslâm Felsefesi ve Din Felsefesi dersleri vermekte, teoloji, felsefe ve din-bilim ilişkisi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

EMRE DORMAN KİTAPLARI

Dini Konularda Kendini Kandırmanın 40 Yolu İstanbul Yayınevi, İstanbul 2013

Duanız Olmasa Ne Öneminiz Var?, İstanbul Yayınevi, İstanbul 2013

People Are Asleep The Wake Up When They Die, İstanbul Yayınevi, 2012.

İnsanlar Uyurlar Ölünce Uyanırlar, İstanbul Yayınevi, İstanbul 2011.

Kur’an-ı Kerim’deki Temel Emirler ve Yasaklar, İstanbul Yayınevi, İstanbul 2011.

Modern Bilim: “Tanrı Var”, İstanbul Yayınevi, İstanbul 2011.

EMRE DORMAN NE MEZUNU AKADEMİK KARİYERİ

Teoloji, Felsefe, Din Felsefesi, İslâm Felsefesi, Din-Bilim İlişkisi. Yrd. Doç. Dr. Emre Dorman Fatih Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ekonomi bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra (2002) Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Kelam bilim dalında “Tanrı’nın Varlığının Kanıtlanmasında Kullanılan Modern Deliller: İnsancı İlke Örneği” başlıklı tezi ile yüksek lisans eğitimini (2004), “Deizm ve Eleştirisi: Tarihsel ve Teolojik Bir Yaklaşım” başlıklı tezi ile de doktora eğitimini (2009) tamamladı. Emre Dorman, Felsefeye Giriş, Felsefe Tarihi ve Bilim Felsefesi dersleri vermekte, teoloji, felsefe ve din-bilim ilişkisi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu eserlere Remzi Kitabevi ve D&R şubelerinden ya da internet üzerinden D&R, Kitapyurdu, İdefix aracılığı ile sahip olabilirsiniz.

EMRE DORMAN SOSYAL MEDYA HESAPLARI

İnternet Adresi TIKLA!
Facebook Adresi TIKLA!
İNSTAGRAM ADRESİ TIKLA!
TWITTER ADRESİ TIKLA!
YOUTUBE SAYFASI TIKLA!

Önceki İçerikOsman Egin Hoca Kimdir? Nereli Evli mi Eşi kim?
Sonraki İçerikBirün Aktaş kimdir? Kaç yaşında evli mi